Medinių baldų priežiūra

Natūralūs mediniai baldai suteikia Jūsų namams šilumą, estetiką, jaukumą, bet, kaip ir visi daiktai, reikalauja tinkamos priežiūros. Kaip priziureti naturalius medinius baldus?

 

Vidaus baldai

Mediniai baldai neturi stovėti arti radiatoriaus, kondicionieriaus ir lango.
Išsiliejus vandeniui ant paviršiaus, jį reikėtų greitai nusausinti, nes jis gali palikti baltų dėmių. O skysčiai, kurių sudėtyje yra alkoholio ir cheminių medžiagų gali sugadinti apdailą.
Žiemą oras namuose gali būti per sausas, todėl sumažėjus drėgmei iki 55 proc., siūloma drėkinti orą.
Valydami baldus stenkitės kuo mažiau juos trinti. Praverstų specialios valymo priemonės – muiluotas vanduo, specialios alyvos, kempinės ar šluostės.

Lauko baldai

Sodo mediniai dekoratyviniai elementai nuo drėgmės, temperatūros ir vėjo gali prarasti spalvą, formą, todėl padenkite juos impregnantu, skirtu medienos apsaugai.
Eksploatuojant baldus lauko sąlygomis, patariame juos laikyti pastogėje. Žiemą medinius baldus reikia įnešti į pastato vidų arba laikyti terasoje su stogeliu. Įnešti į vidų baldus svarbu tam, kad jie neįtrūkinėtų. Po žiemos medis bus tokios pat malonios išvaizdos, kaip ir praėjusią vasarą.
Kartą per 2-3 metus medinius baldus patartina nuvalyti ir perlakuoti arba padengti specialia, medžiui skirta alyva, impregnantu.